Nog beschikbare plaatsen: 0
VO-ING - woensdag 21 januari 2026 rondleiding in het Allard Pierson Museum te Amsterdam
Het evenement is vol
Let op: Heb je de link in de nieuwsbrief gebruikt, dan hoef je niet in te loggen.
Rayon Midden-West en West nodigt u uit op woensdag 21 januari 2026 in het bruisend centrum van Amsterdam voor een rondleiding in het Allard Pierson Museum.
![]() ![]() ![]() |
Rayon Midden-West en West nodigt u uit op woensdag 21 januari 2026 in het bruisend centrum van Amsterdam voor een rondleiding in het Allard Pierson Museum.
Zin in een leuk dagje Amsterdam? Iets moois ervaren in de middag?
We ontmoeten elkaar voor een gezellige lunch in Het Groene Paleis vlak bij de Dam. Daarna slechts een korte wandeling naar het Allard Pierson museum.
Een niet zo bekend pareltje, waar objecten uit de oudheid een prachtig beeld geven van het leven toen. In het Allard Pierson museum zijn de Historische kunst en Wetenschapscollecties van de Universiteit van Amsterdam ondergebracht.
U krijgt twee rondleidingen. Eén over de ‘Klassieke wereld’ en één over ‘Van Glas gemaakt in de oudheid’. De laatste is een tijdelijke tentoonstelling.
Het programma van deze dag:
13.30 – 14.30 uur ontvangst en lunch in Het Groene Paleis.
15.00 – 16.00 uur rondleiding in Allard Pierson Museum.
Adressen locaties:
- Het Groene Paleis, Rokin 65, 1012KK Amsterdam. Het Groene Paleis is zeer gunstig gelegen op loopafstand van de Dam en het Spui en goed bereikbaar met het openbaar vervoer.
- Het Allard Pierson Museum, Oude Turfmarkt 127, 1012GC Amsterdam. Het is een korte route van 320 meter vanaf de lunchplek. (Leuk weetje: Dit gebouw was voorheen in gebruik als hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank.)
Beide locaties zijn toegankelijk voor gebruikers met rolstoel of rollator.
Toegangsprijs museum:
U betaalt € 15,50 per persoon aan de kassa. (Dus niet aan de VO-ING). De toegang is gratis als u een Museumkaart, Vereniging Rembrandt, Stadspas Amsterdam, Vriendenloterij-kaart bij u heeft.
Openbaar vervoer:
Met de Metrohalte Rokin (noord-zuid-lijn) voor de deur is het centrum van Amsterdam goed bereikbaar. Raadpleeg ook ov9292.nl
Parkeren:
De kosten voor parkeren in het centrum zijn hoog. Lees meer over parkeergarages, parkeertarieven en P+R locaties in Amsterdam. https://www.anwb.nl/verkeer/nederland/parkeren/amsterdam
Dieet?
Dieetwensen ‘Vlees, vegetarisch of vegan’ aangeven bij inschrijving.
Kosten:
De eigen bijdrage is € 15,- per persoon. (exclusief toegang museum)
Het maximaal aantal deelnemers is 30 personen.
Dagje in Amsterdam en wat is er nog meer te zien?
Archeologische Opgravingen Noord-Zuid-lijn Metro Amsterdam zijn te bezichtigen in de vitrines met 10.000 voorwerpen tussen de roltrappen in het metrostation Rokin bij de ingang Dam. Ga de roltrap een paar keer op en neer!
In de Nieuwe Kerk op de Dam zou u de tentoonstelling: Mokum, de biografie van Joods Amsterdam, kunnen bezoeken; dagelijks tussen 10.00 en 17.00 uur (nog tot 6 april 2026).
Let op: de Inschrijftermijn sluit op 9 januari 2026.
Daarna kunt u niet meer kosteloos uitschrijven. Zijn er nog plaatsen en kunt u niet meer inschrijven, stuur dan een e-mail aan info@vo-ing.nl
Uitschrijven kan alleen via de site. (De inschrijfbutton is na inschrijving een uitschrijfbutton geworden). Na de inschrijfdatum kan dat alleen via het secretariaat en gelden de onderstaande voorwaarden.
Uw gastdames tijdens deze dag zijn Christa en Colette.
Organisatie:
Het Team van Rayon Midden-West en West is telefonisch bereikbaar op: 06 54307136 of 0613560574.
Disclaimer
Deelnemers aan enig evenement of activiteit van de VO-ING vrijwaren de VO-ING en haar organisatoren voor schadeaanspraken direct of indirect voortvloeiende uit hun deelname aan een VO-ING activiteit.
De VO-ING aanvaardt geen enkele aansprakelijkheid voor schade en/of letsel. De deelnemers aan de activiteit(en) doen zulks geheel voor eigen rekening en risico.
Je kunt tot de sluitingsdatum voor inschrijven kosteloos annuleren. Na die datum zijn er kosten door de vereniging gemaakt en is kosteloos annuleren niet meer mogelijk.


