Beste VO-ING leden,
Met zijn studie bouwkunde in Delft lag een carrière in de financiële wereld minder voor de hand voor Arjan Bol. Destijds zag Arjan een vervolg als architect veel meer zitten. Toch maakte een vervolgstudie op Nyenrode hem enthousiast voor de wereld van bankieren en verzekeren. En met zo’n mooi streepjespak is niets mis mee… Dat zag hij wel zitten. Hij is begonnen als management trainee bij ING waarna hij zo’n twintig jaar bij de bank zal blijven. Nou ja bank… de eerste stappen zijn eigenlijk bij de verzeker tak van de toenmalige ING groep. In allerlei functies en in vijf buitenlanden stoomt Arjan door naar zijn laatste rol bij ING, die van directeur Betalingsverkeer ING Nederland.
Arjan ziet zichzelf niet als verzekeraar of bankier maar noemt zich in de kern een betaalboer. Na allerlei rollen bij de verzekeraar en in het bancassurance concept verliest hij zijn hart uiteindelijk aan de Postbank.
In deze podcast verhalen over een jonge manager die snel een boek ‘How to Manage People for Dummies’ aanschaft als hij vanuit het niets plotseling 600 mensen in de Filipijnen moet aansturen. En over de Oost-Duitse fabriekshallen (de postkantoren) die hij moet vervangen door Postbank-winkels. Dit lukt op bescheiden schaal. De eerste Postbank-winkel werd geopend in Nijmegen op 33 (geen tikfout) oktober 2006. Het is gebleven bij drie winkels, omdat het zelfs met een koffertje met € 150.000 extra per potentiële niet lukt om voldoende geschikte locaties te vinden. Het Postbank-kanaal wordt uiteindelijk geïntegreerd in de ING Bank-kantoren. Velen van u zullen zich dat nog wel herinneren.
Het is dan ook niet gek om van Arjan te horen dat ING in feite een oranje geverfde blauwe leeuw is. En als hij vanuit zijn huidige rol, als directeur van Betaalvereniging Nederland, terugkijkt naar zijn ING-collega’s waarin zij zich onderscheiden van de overige bankmedewerkers in Nederland verzucht hij ‘de ING-ers zijn zowel goed als leuk’. En daar kunnen we het natuurlijk niet mee oneens zijn.
Kortom, weer een boeiende aflevering in onze reeks podcasts met oud-INGers. Door op onderstaande link te klikken start de podcast automatisch.
N.B. Deze podcasts zijn exclusief bedoeld voor VO-ING leden.
We wensen u wederom veel luisterplezier!
Hartelijke groet,
Commissie VO-ING Digitaal
Joop Teunissen van Manen
Frank Sukel
Ray van Kesteren
Klik op "Lees meer" om de podcast te beluisteren.